Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu” Eliza Orzeszkowa

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej święto nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.  Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy siódmej, jako wyraz podziękowania za przekazywaną wiedzę, opiekę i bezpieczne warunki do nauki.

Cały występ utrzymany był w żartobliwej  tonacji, uczniowie zaprezentowali swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne, na tle pięknej dekoracji autorstwa Pani Ewy Stawskiej.

Przez scenę przewinęło się wiele postaci, które  przedstawiły ciekawe, pełne humoru spostrzeżenia  na temat szkolnego życia.

W stronę Grona Pedagogicznego i Pracowników szkoły popłynęły życzenia od Lubelskiej Kurator Oświaty, Wójta Gminy Terespol i Rady Rodziców.

Pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk podziękowała swoim pracownikom za pracę i wkładane w nią serce, życząc dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Głośne: „Sto lat!” i życzenia od Samorządu Uczniowskiego zakończyły uroczystość.

Małgorzata Sowa

Dnia 13 października 2023 r. uczniowie klasy I b korzystając z pięknej jesiennej pogody miło spedzili czas przy ognisku zorganizowanym u Państwa Denisiuków w Małaszewiczach. Ognisko integracyjne to szansa na lepsze poznanie się. Wychowawca wraz z rodzicami zatroszczyli się o zakup niezbędnych artykułów. Uczniowie grali w piłkę, bawili się wspólnie na dużym podwórku, a następnie piekli nad ogniskiem kiełbaski, ziemniaki, chlebek. Po wspólnym biesiadowaniu przy ognisku bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wczasie wyścigów rzędów towarzyszył wszystkim śmiech, radość i zdrowa rywalizacja. Rodzice mieli możliwość obserwowania dzieci w trakcie zmagań sportowych, kibicowali.

Po rozgrywkach sportowych wszyscy z chęcią częstowali się pop-cornem przygotowanym przez gospodarzy. Były nawet słodkości. Pan Śreniawski -dziadek Olka przywiózł przepyszne pączki przygotowane przez panią Śreniawską, babcię Olka, za które z całego serca dziękujemy.

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu składam Państwu Denisiukom oraz p. Beacie Lewczuk, p. Marcie Wyszyńskiej, p. Bożenie Kłos, p. Ewie Mikitczuk za opiekę nad uczniami.

M. Mikołajczak

Dnia 6 października 2023 roku Samorząd Uczniowski zorganizował ognisko integracyjne w ogrodach działkowych pod nadzorem Zygmunta Markowskiego przewodniczącego zarządu ogrodów działkowych „Pod Lasem” w Małaszewiczach , który czuwał nad bezpieczeństwem wszystkich obecnych osób. Wraz z opiekunami uczniowie podczas ogniska omówili ważne kwestie dotyczące organizacji szkoły. Każde spotkanie uczniów w czasie wolnym integruje ich jako grupę. Znaleźliśmy również czas na zabawę razem z paniami. Opiekunami ogniska była Pani Anna Wołosiuk i Izabela Markowska. W spotkaniu brali udział uczniowie klas IV-VII. Zaplanowaliśmy już kolejne spotkanie!

Dnia 4 października 2023r. klasa IV pod opieką wychowawcy Małgorzaty Patrejko oraz rodziców,  udała się na pieszą wycieczkę, aby uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka. W drodze do hubertówki uczniowie bacznie obserwowali las i zachwycali się pierwszymi oznakami jesieni. W Podolance czekało na czwartoklasistów wiele atrakcji. Po krótkim odpoczynku wszyscy zgromadzili się przy ognisku i samodzielnie upiekli kiełbaski i chleb. Rodzice zadbali także o napoje i słodki poczęstunek. Potem przyszedł czas na zabawę. Konkursy, zagadki i zadania sprawiły wiele radości i stały się okazją do zaciętej rywalizacji. A gdy wkoło zaczął rozchodzić się zapach pieczonych kartofli, uczniowie poznali legendę o królu Ziemniaku i wzbogacili swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego warzywa. Smak pieczonych pyr czwartoklasiści mieli jednak poznać dopiero następnego dnia… Ale to historia na inną opowieść. Klasowe ognisko zakończyło się  uporządkowaniem terenu i gromkim: „Dziękujemy!”. 

                                                                                                                          M. Patrejko

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024.

Regulamin konkursów, terminarz eliminacji oraz zakresy wymagań na poszczególnych etapach są zamieszczone poniżej.

https://www.lscdn.pl/download/1/32390/Regulaminprzedmiotowychkonkursow2023-24.pdf

https://www.lscdn.pl/download/1/32389/CzesIIZakresywymagan20232024.pdf

https://www.lscdn.pl/download/1/32401/Terminyeliminacji20232024.docx