1 września na terenie Wolnego Obszaru Celnego odbyły się uroczystości związane z 84. rocznicą bombardowania lotniska w Małaszewiczach, a tym samym wybuchem II wojny światowej. Upamiętniono w ten sposób bohaterską śmierć 16 Żołnierzy Wojska Polskiego, którzy polegli we wrześniu 1939 roku, broniąc Ojczyzny przed agresją niemiecką.

Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter. O godz. 20.00 wybrzmiała syrena alarmowa, następnie odśpiewano hymn państwowy. Żołnierze apelem poległych i salwą honorową uczcili pamięć bohaterów. Po zapaleniu znicza pamięci przez harcerzy i złożeniu wieńców przez delegacje wybrzmiały pieśni patriotyczne. Historię „Naszego Westerplatte” przybliżył Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk.

W obchodach uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły: Weronika Grom, Natalia Semeniuk i Piotr Bandzerewicz wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – p. Dorotą Tarkowską. W uroczystości wzięli również udział: pani dyrektor Katarzyna Krawczyk, p. Małgorzata Sowa – nauczyciel historii, uczniowie i rodzice.

Dziękujemy społeczności szkolnej za piękną postawę patriotyczną.

Bo ważne jest, żeby pamiętać. I trzeba pamiętać, żeby wiedzieć.

 

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Tak też upłynęły nam tegoroczne wakacje.  Inaczej niż zwykle bo 4 września 2023 r. o godz. 9.00 przy wtórze werbli wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy i rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024.

Uroczystość w szkole poprzedziła Msza Święta w kościele parafialnym o godz. 8:00, którą odprawił ks. Andrzej Wolanin w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc aby nadchodzący rok szkolny był dla wszystkich dobrym rokiem.

Po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk serdecznie powitała wszystkich przybyłych na inaugurację nowego roku, szczególnie Sekretarza naszej gminy Panią Danutę  Wowczeniuk, uczniów rodziców i nauczycieli, pracowników szkoły i pierwszoklasistów, dla których jest to pierwsza wizyta w szkole.

Po słowach powitania Pani Sekretarz pogratulowała naszej Pani Dyrektor objęcia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach na kolejne 5 lat i życzyła samych udanych inicjatyw oraz wszelkiej pomyślności i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń. Do życzeń przyłączyła się także Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

Następnie Pani Danuta Wowczeniuk i Pani Justyna Kalinka wręczyły Pani Marcie Korneluk i Pani Elżbiecie Suszczyńskiej akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela  dyplomowanego, zaś Pani Jowicie Moroz stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!!!

Po tym wystąpieniu Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nauczycieli uczących w nowym roku szkolnym. Wspomniała również, że w tym roku nie ma   klas VIII. Po wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się na spotkanie w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali plan lekcji i darmowe podręczniki.

                                                                                               D. Tarkowska, A. Wołosiuk

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

 • Komplet książek– we wrześniu dzieci wypożyczą z biblioteki podręczniki i ćwiczenia do wszystkich edukacji.

 • Zeszyty- wszystkie bez marginesów

  • 2 zeszyty 16 kartkowe w trzy linie ( najlepiej czerwono- niebieskie, lub wyraźnie zaznaczone grube i cienkie linie.)

  • 2 zeszyty 16 kartkowe w kratkę

  • Zeszyt do kontaktów z rodzicami 16 kartkowy w kratkę

 • Tornister

 • Pudełko śniadaniowe +bidon Piórnik, a w nim:

  • ołówek HB 2x

  • temperówka

  • gumka

  • klej w sztyfcie

  • linijka ( 15-20 cm, z widoczną podziałką)

  • nożyczki ( z zaokrąglonymi końcami)

  • kredki ołówkowe ( minimum 8 podstawowych kolorów) -

 • Strój gimnastyczny: granatowe/ czarne spodenki, biała koszulka,– wszystko spakowane w podpisany woreczek.

 • Obuwie na zmianę w woreczku

 • Strój galowy: granatowe/ czarne spodnie/ spódniczka, biała bluzka – na rozpoczęcie roku szkolnego i inne szkolne uroczystości.

 

- przybory plastyczne będą zakupione wspólnie po ustaleniach na pierwszym zebraniu z Rodzicami.

 

Dobra rada:

Worek ze strojem gimnastycznym, worek z obuwiem zmiennym, tornister i inne przybory należące do dziecka należy obowiązkowo podpisać. Nowa sytuacja, emocje, obowiązki, mogą sprawić, że pierwszoklasista zapomni, które rzeczy są jego lub zwyczajnie je pomyli.

 

DO ZOBACZENIA W PIERWSZEJ KLASIE!