Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym (zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego).

Szczegółowe informacje związane z powrotem do szkoły, rodzice uczniów klas I-III otrzymają 15.01.2021 r (piątek) w godzinach popołudniowych poprzez dziennik elektroniczny.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.

12 stycznia br. opublikowane zostały wyniki drugiego etapu konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2020/2021 dla uczniów szkół podstawowych – część 1.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczeń klasy VIII a – Marek Grom zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego języka rosyjskiego.

Serdecznie gratulujemy Markowi i życzymy uzyskania tytułu laureata!

Podziękowania składamy również nauczycielowi języka rosyjskiego – p. Annie Wołosiuk, która przygotowywała ucznia do konkursu.

Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 23.02.2021 r.

O uzyskanych wynikach w konkursach (biologicznym, chemicznym i języka angielskiego) zainteresowani uczniowie i ich rodzice zostaną poinformowani poprzez dziennik elektroniczny.

            Wyniki pozostałych konkursów (historycznego i matematycznego) zostaną opublikowane na stronie LSCDN w Białej Podlaskiej 19.01.2021 r.

 

 Pod koniec listopada 2020 roku Urząd Gminy Terespol we współpracy z  Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach ogłosił Konkurs „30 lat Samorządu Terytorialnego w Polsce na przykładzie Gminy Terespol”, adresowany do uczniów klas V-VIII.

Cele konkursu:

1. Upamiętnienie 30-tej rocznicy odrodzenia się Samorządu Terytorialnego w Polsce.

2. Upowszechnienie wśród uczniów szkół podstawowych Gminy Terespol wiedzy na temat Samorządy Terytorialnego w Polsce.

3. Promowanie wśród młodego pokolenia idei samorządności i postaw obywatelskich, jako podstawowych elementów demokracji.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

Krystian Rubach, klasa VIII a

Malwina Wowczeniuk, klasa VII b

Michał Wowczeniuk, klasa VII a

Wyniki konkursu zostały opublikowane na stronie internetowej oraz na portalu społecznościowym organizatora w dniu 30.12.2020 r.

Laureatem I miejsca został Michał Wowczeniuk.

7 stycznia 2021 roku Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach Dorota Szelest wręczyli laureatom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i życzymy kolejnych sukcesów!

Cele konkursu:

- Kultywowanie tradycji świątecznych.

- Podtrzymywanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek.

- Popularyzowanie znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek.

- Umożliwienie twórczej konfrontacji osiągnięć wykonawców.

- Rozwijanie zdolności autoprezentacji.

W tym roku przegląd ma formę on-line – śpiewamy w domu, wysyłamy nagrany film (do 20 stycznia 2021 r.). Ogłoszenie wyników – niedziela 24 stycznia 2021 r. na fanpage GCK.

Uczestnicy (soliści) występują w następujących kategoriach:

- I kategoria – klasy I-III;

- II kategoria – klasy IV-VIII;

- III kategoria – szkoły ponadpodstawowe i starsi.

Szczegółowe informacje (warunki uczestnictwa, kryteria oceny, nagrody i wyróżnienia) są dostępne w regulaminie.

https://www.gck.gminaterespol.pl/downloads/regulamin_-_viii_noworoczny_przegld_kold_i_pastoraek_-_kobylany_2021.pdf

W tym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący,dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

Ferie z TVP 

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – togłówne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanegocodziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdziecoś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te zpowodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzaniaczasu! 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzinAkcja

„Ferie bez nudy” 

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała takżeFundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycjidziałań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśródnich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wieleinnych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimyszczegóły tej propozycji.  Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładkadotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacjena ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Czym można zająć się w domu w czasie nadchodzących ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom oraz dorosłym, rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie z początkiem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.