Z radością informujemy, że uczennica  naszej szkoły w znalazła się gronie  Laureatów   Wojewódzkiego  Konkursu o Armii Krajowej „Spadkobiercy Wolności” zorganizowanego przez Zarząd Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Lublinie i Szkołę Podstawową w Wyrykach, pod patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie .

W konkursie wzięło udział ponad 270 uczniów szkół podstawowych z województwa lubelskiego, do etapu finałowego zakwalifikowało się 93. Etap wojewódzki odbył się 19.05.2026r. w Szkole Podstawowej w Wyrykach. 

Karolina uplasowała się w grupie uczniów, którzy uzyskali  90% prawidłowych odpowiedzi, to wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem jej dużej wiedzy i pracowitości.

Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce w dniu 02.06.2026r.

                               Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

Gratulujemy Karolinie i jej rodzicom życząc kolejnych sukcesów!

Małgorzata Sowa

Dnia 28.05.2026 r. odbył się X Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej, który zgromadził utalentowanych uczniów z wielu  szkół. Wydarzenie było okazją do prezentacji umiejętności językowych i wokalnych, a także do integracji młodzieży zainteresowanej muzyką i kulturą krajów anglojęzycznych oraz rosyjskojęzycznych.
Uroczystość uświetnił występ absolwentek naszej szkoły Marleny Pytka i Martyny Zieniuk, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, wzbudzając duży entuzjazm publiczności i przypominając o bogatych tradycjach muzycznych naszej placówki.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji konkursowych Jury w składzie: Andrzej Maziejuk – przewodniczący, Magdalena Jaszczuk – członek, Agnieszka Gałązka – członek, dokonało oceny występów, biorąc pod uwagę walory wokalne, poprawność językową i fonetyczną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Następnie ogłoszono wyniki konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i IV-VIII i wręczono nagrody laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom.

Klasy I-III:

Miejsce I: Hanna Bołtowicz, kl. III – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu

Miejsce II: Patrycja Wawryszuk, kl. II - Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach

Miejsce III: Aleksandra Matusiewicz, kl. IIb - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach

Wyróżnienie: Milena Zrol, kl. I - Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach

Klasy IV-VIII:

Miejsce I: Amelia Fabisiak, kl. IVb - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu

Miejsce II: Zofia Dejneko, kl. VII - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach

Miejsce III: Filip Ptasiński, kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Kobylanach

Wyróżnienie: Milena Robak, kl. VII - Szkoła Podstawowa im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach

Wyróżnienie: Karolina Iwaniuk, kl. IV - Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach

Wyróżnienie: Izabela Pomorska, kl. V - Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Katarzyna Krawczyk złożyła serdeczne podziękowania wszystkim uczniom za zaangażowanie, wysoki poziom przygotowania i odwagę sceniczną. Szczególne słowa uznania skierowała do nauczycieli i rodziców przygotowujących uczestników do konkursu za ich pracę, wsparcie i motywowanie dzieci i młodzieży do rozwijania talentów. Wyrazy wdzięczności otrzymali także członkowie Jury za profesjonalną ocenę występów oraz poświęcony czas. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu organizatorów, członków SU z kl. VI i VII: Zuzanny Mularskiej, Kacpra Kuśmierczyka, Marcela Zbarackiego i Jana Szelesta, nauczycieli, uczniów i jurorów jubileuszowa edycja konkursu przebiegła w miłej atmosferze i na wysokim poziomie artystycznym.

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Panu Pawłowi Mincewiczowi – Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej, Radzie Rodziców i Wydawnictwu Macmillan.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom oraz życzymy dalszych sukcesów muzycznych i językowych.

Nauczyciele języków obcych

Dnia 27 maja 2026 r. uczniowie klas: V i VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Gminy Terespol oraz Gminnego Centrum Kultury w Kobylanach. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy na temat funkcjonowania samorządu lokalnego, poznania działalności instytucji kultury oraz integracji uczniów. Podczas wizyty w Urzędzie Gminy uczniowie spotkali się z Sekretarzem Gminy Terespol, panią Danutą Wowczeniuk, która zapoznała ich z działalnością urzędu oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić budynekurzędu i poznać niektóre stanowiska pracy. Pani Sekretarz opowiedziała o powstaniu i historii Gminy Terespol, przekazała wiele interesujących informacji dotyczących jej funkcjonowania oraz zadań realizowanych przez samorząd. Przybliżyła również zakres obowiązków pracowników urzędu i wyjaśniła, w jaki sposób pomagają oni mieszkańcom w załatwianiu codziennych spraw urzędowych. Następnie uczniowie odwiedzili Gminne Centrum Kultury w Kobylanach. Pan Dominik Litwiniuk przedstawił zadania tej instytucji oraz bogatą ofertę zajęć i wydarzeń. Oprowadził uczestników po nowych salach oraz bibliotece. Wizyta pozwoliła uczniom lepiej zrozumieć rolę centrum kultury w życiu lokalnej społeczności oraz znaczenie aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Ważnym punktem wycieczki było ognisko integracyjne. Rodzice uczniów klas: V i VI spisali się na medal, przygotowując wspaniałe spotkanie przy ognisku. Podczas wspólnego pieczenia kiełbasek panowała radosna i przyjazna atmosfera. Uczniowie uczestniczyli również w zabawach integracyjnych, które sprzyjały budowaniu relacji oraz wzajemnemu poznawaniu się. Wspólne aktywności dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Połączyła walory edukacyjne z atrakcyjną formą spędzania czasu.

21 maja 2026 roku w Muzeum Południowego Podlasia odbył się finał Konkursu Historycznego „Mój Region 2026”. Konkurs organizowany jest pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Biała Podlaska.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 77 uczniów ze szkół bialskich i powiatu bialskiego.

                Miło poinformować, że  uczeń naszej szkoły Jan Szelest zajął II miejsce w kategorii klas IV-VI. Dnia 31 maja 2026 roku o godzinie 14:00 w budynku głównym Muzeum odbyło się uroczyste wręczenie nagród, na które zaproszono  osoby nagrodzone, wyróżnione, opiekunów i  rodziców.

                               Bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły !

Gratulujemy Jankowi i jego rodzicom życząc kolejnych sukcesów!

Małgorzata Sowa