Konkursy szkolne:

1. Szkolny etap konkursu z okazji 30- lecia Gminy Terespol: Kat. kl. I-IV „Obrazek z wycieczki po Gminie Terespol: I miejsce – Karolina Wysokińska, kl. IV; II miejsce – Jan Szelest, kl. II; III miejsce – Maria Józefczuk, kl. IV; Kat. kl. V-VIII Konkurs „Wiedzy o Gminie Terespol i samorządzie terytorialnym”: I miejsce – Weronika Beniuk, kl. VIIIa; II miejsce – Natalia Zalewska, kl. VIIIb; III miejsce – Oliwia Dobrolińska, kl. VIIIa

Konkursy pozaszkolne:

1. IV Konkurs historyczny o Żołnierzach Wyklętych – Bohaterach Niezłomnych – przywróćmy ich czyny powszechnej pamięci (Organizator: Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach we współpracy z Urzędem Gminy Terespol i Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach): Kat. kl. I-III:  I miejsce – Kacper Kuśmierczyk, kl. IIIb; III miejsce – Jakub Grom, kl. II; Kat. kl. IV-V: I miejsce – Wiktoria Mentel, kl. V; II miejsce – Natalia Semeniuk, kl. V; III miejsce - Weronika Grom, kl. V; Kat. kl. VI-VIII: III miejsce – Natalia Zalewska, kl. VIIIb

2. Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny”: Laureaci: Jakub Kozłowski, kl. IIIb – IV miejsce w kraju; Michał Antoniuk, kl. IIIb – VII miejsce w kraju; Martyna Bodo, kl. IIIb – XII miejsce w kraju

3. IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance” (Organizator: Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie): Laureaci: Szymon Sobieszczuk, kl. I; Paweł Mularewicz, kl. II; Samuel Redzik, kl. II; Sandra Jarzyna, kl. IV; Weronika Grom, kl. V; Adrian Jarzyna, kl. VIIIa

4. Konkurs „Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu” (Organizator: IPN Oddział w Lublinie): Wyróżnienie: Mateusz Laszewski, kl. V; Michał Niczyporuk, kl. V

5. Konkurs plastyczny „Jak oszczędzać wodę?”, zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”: Wyróżnienie: Sandra Jarzyna, kl. IV

6. Konkurs matematyczno – informatyczny Instalogik pod honorowym patronatem MEiN: Michał Wowczeniuk, kl. VIIIa – uzyskał drugi wynik w powiecie bialskim oraz tytuł „Finalisty na szczeblu ogólnopolskim w kat. klas 8 SP”; Maksymilian Panas, kl. VIIIa – uzyskał trzeci wynik w województwie lubelskim oraz tytuł „Laureata III miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kat. klas 8 SP”

7. Gminny konkurs języka angielskiego (Organizator: Szkoła Podstawowa im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach): I miejsceMalwina Wowczeniuk, kl. VIIIb; II miejsceUrszula Kuśmierczyk, kl. VIIb

8. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2022”: Wyróżnienie w kat. Kadet – Urszula Kuśmierczyk, kl. VIIb

9. Międzygminny konkurs plastyczny dla klas I-III „Ilustrujemy książki Kornela Makuszyńskiego” (Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy): I miejsce – Hanna Moroz, kl. I

10. Międzygminny Konkurs „Wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego” (Organizator: Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Rzeczycy): WyróżnienieUrszula Kuśmierczyk, kl. VIIb

11. Konkurs historyczny „Mój region 2022” (Organizator: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej pod honorowym patronatem LKO i Prezydenta Miasta Biała Podlaska): Laureatka II miejsca w kat. klas IV-VI – Weronika Grom, kl. V

12. XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oczyma dziecka widziana”: Laureat – Adrian Jarzyna, kl. VIIIa

13. VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej (Organizator: Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach): Kat. klas I-III: II miejsce – Klaudia Wysokińska, kl. II; Kat. klas IV-VI: Wyróżnienie - Katarzyna Bojarska, kl. V

Konkursy sportowe:

1. Powiatowe Katyńskie Biegi Przełajowe w Terespolu: VII miejsce - Bartosz Naumiuk, kl. IV

2. III miejsce w międzygminnych zawodach w piłce nożnej chłopców – Jakub Kaliszuk, kl. IIIa; Filip Maksymiuk, kl. IIIa; Bartosz Naumiuk, kl. IV; Adam Duda, kl. V; Mateusz Laszewski, kl. V; Hubert Łukasik, kl. V; Łukasz Mróz, kl. V; Michał Niczyporuk, kl. V; Tomasz Wójcik, kl. V

3. Bieg o Puchar Dyrektora Szkoły z okazji Dnia Sportu: Kat. klas I-III - dziewczęta: I miejsce – Martyna Bodo, kl. IIIb; II miejsce – Martyna Sterniczuk, kl. IIIb; III miejsce – Paulina Panasiuk, kl. IIIa; Kat. klas I-III - chłopcy: I miejsce – Filip Maksymiuk, kl. IIIa; II miejsce – Miron Łukasik, kl. II; III miejsce – Kacper Kuśmierczyk, kl. IIIb; Kat. klas IV-VIII - dziewczęta: I miejsce – Malwina Szymańska, kl. VIIIb; II miejsce - Martyna Kulik, kl. V; III miejsce – Natalia Semeniuk, kl. V; Kat. klas IV-VIII - chłopcy: I miejsce – Jakub Nowak, kl. VIIIb; II miejsce – Mateusz Laszewski, kl. V; III miejsce – Oleksii Kovalchuk, kl. VIIIb

SERDECZNIE GRATULUJEMY NAUCZYCIELOM, UCZNIOM I ICH RODZICOM!

Listy gratulacyjne w klasach I-III otrzymali następujący uczniowie:

Klasa I: Borowik Alicja, Gabryś Hanna, Knigawka Antoni, Łodziński Bartosz, Moroz Hanna, Piasecki Mikołaj, Pilipczuk Magdalena, Prokopiuk Maja, Sobieszczuk Szymon

Klasa II: Głowacka Kinga, Grom Jakub, Laszewski Dominik, Michalak Julia, Mroczek Zofia, Pytka Michał, Redzik Samuel, Semeniuk Szymon, Szelest Jan, Wawryszuk Antoni, Wiecaszek Alan, Wysokińska Klaudia

Klasa IIIa: Knigawka Julia, Litwiniuk Piotr, Maksymiuk Filip, Pytka Antoni

Klasa III b: Antoniuk Michał, Bodo Martyna, Gawryluk Magdalena, Kijuk Jakub, Kozłowski Jakub, Kruk Mateusz, Kuśmierczyk Kacper, Łozak Cezary, Mularska Zuzanna, Zbaracki Marcel

Klasa IV: Jarzyna Sandra; Józefczuk Maria; Naumiuk Bartosz; Pietraszkiewicz Maria; Siejak Zofia; Wysokińska Karolina; Zientara Wiktoria

Klasa V: Bojarska Katarzyna; Grom Weronika; Kurkowiak Gabriela; Laszewski Mateusz; Niczyporuk Michał; Roślik Konrad; Semeniuk Natalia

Klasa VIIa: Hołownia Alicja; Niczyporuk Magdalena

Klasa VIIb: Kuśmierczyk Urszula; Ozon Karolina

Klasa VIIIa: Beniuk Weronika; Maksymiuk Lena; Naumiuk Szymon; Pytka Marlena; Wowczeniuk Michał; Zieniuk Martyna

Klasa VIIIb: Głowacka Karolina; Hawrot Magdalena; Szymańska Malwina; Wowczeniuk Malwina; Zalewska Natalia

Uczniowie z najwyższą średnią w szkole, którzy otrzymali nagrody Wójta Gminy Terespol:

1. Grom Weronika, kl. V - śr. ocen 5,62/wzorowe

2. Kuśmierczyk Urszula , kl. VIIb - śr. ocen 5,43/wzorowe

3. Wysokińska Karolina, kl. IV - śr. ocen 5,25/wzorowe

Uczniowie ze 100% frekwencją: Laszewski Dominik, kl. II; Głowacka Karolina, kl. VIIIb

Nagrody książkowe za osiągnięcia sportowe: Maksymiuk Filip, kl. IIIa; Naumiuk Bartosz, kl. IV

Nagrody książkowe za wzorowe czytelnictwo: Pilipczuk Magdalena, kl. I; Głowacka Kinga, kl. II; Ostapiuk Oliwia, kl. IIIa; Mularska Zuzanna, kl. IIIb; Bojarska Katarzyna, kl. V; Grom Weronika, kl. V

Dyplomy za wyróżniające czytelnictwo: Moroz Hanna, kl. I; Sobieszczuk Szymon, kl. I; Fedosiuk Aleksandra, kl. II; Grom Jakub, kl. II; Knigawka Julia, kl. IIIa; Panasiuk Paulina, kl. IIIa; Kruk Mateusz, kl. IIIb; Zbaracki Marcel, kl. IIIb

Nagrody książkowe za pracę w Samorządzie Uczniowskim: Dobrolińska Oliwia, kl. VIIIa; Głowacka Karolina, kl. VIIIb; Hawrot Magdalena, kl. VIIIb; Maksymiuk Adrian, kl. VIIIb; Maksymiuk Lena, kl. VIIIa; Stępniewski Michał, kl. VIIIb; Szymańska Malwina, kl. VIIIb; Wowczeniuk Michał, kl. VIIIa

Tytuł Rycerza Wolontariatu uzyskali następujący uczniowie: Gabryś Hanna, Moroz Hanna, Prokopiuk Maja, Sobieszczuk Szymon (klasa I); Grom Jakub, Redzik Samuel, Szelest Jan, Wawryszuk Antoni, Wysokińska Klaudia (klasa II); Kijuk Jakub, Kuśmierczyk Kacper, Mularska Zuzanna (klasa IIIb); Jarzyna Sandra, Wysokińska Karolina (klasa IV); Grom Weronika (klasa V); Niczyporuk Magdalena, Piasecki Natan (klasa VIIa); Kuśmierczyk Urszula (klasa VIIb); Jarzyna Adrian, Pytka Michalina, Wowczeniuk Michał (klasa VIIIa); Głowacka Karolina, Maksymiuk Oskar, Wowczeniuk Malwina (klasa VIIIb)