Dnia 30 września 2019 r. odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka w której uczestniczyła cała społeczność szkolna.  Już od progu można było usłyszeć największe hity polskich i zagranicznych przebojów. Na początku uczniowie wstydzili się wyjść na parkiet, ale później zabawa się rozkręciła i wszyscy zaczęli się bawić. W trakcie dyskoteki dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły wybory na Mistera i Vice Mistera szkoły. Największą liczbę głosów i tytuł Mistera szkoły otrzymał  O. Jakuszko uczeń kl. VIII, a Vice Mistera Sz. Holc, uczeń kl. VA. Gratulujemy! O porządek i bezpieczeństwo na imprezie dbali nasi kochani nauczyciele, którym serdecznie Dziękujemy! Po godz. 18:00 wszyscy rozeszli się do domów, co prawda smutni że wieczór już się skończył, ale pełni pozytywnych wrażeń  i w dobrym humorze.

A. Wołosiuk

Informujemy, że od października do czerwca będzie trwała zbiórka nakrętek oraz baterii. Nakrętki zostaną przekazane chorej dziewczynce, a baterie firmie REBA.

Zachęcamy do udziału w zbiórkach.

Kultywując dawne tradycje ludowe wpisane w naszą polską kulturę, uczniowie klasy Ia,Ib  oraz II wraz z opiekunami i rodzicami,  jesień przywitali Świętem Pieczonego Ziemniaka.

Była to impreza plenerowa zorganizowana na terenie przystani myśliwskiej w Podolance.

Na miejsce imprezy dzieci dotarły autokarem,gdzie przywitało ich duże płonące ognisko przygotowane przez rodziców.

Po krótkim zapoznaniu terenu i wspólnej zabawie, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Poczęstunek był wspaniałą atrakcją,dzieci zajadały się pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami i ciasteczkami.

Inną  atrakcją imprezy były zabawy i konkurencje sportowe w terenie z dzieciństwa naszych rodziców. Ciekawą zabawą  okazała się zabawa ,,Leśne abecadło”, w której zadanie polegało na znalezieniu w lesie zwierząt, roślin lub innych przedmiotów o nazwach zaczynających się na wylosowane litery.

We wrześniu wśród społeczności uczniowskiej klas V-VIII zostały przeprowadzone wybory Rzecznika Praw Ucznia. Przed wyłonieniem kandydata uczniowie zostali poinformowani o tym, co będzie należało do zadań osoby pełniącej wyżej wymieniony stanowisko. Każda z klas zaproponowała swojego kandydata, a nastepnie przeprowadzono tajne głosowanie, w którym największe poparcie otrzymała Pani Ilona Wysokińska. Gratulujemy!

24 września 2019 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Mieczysława Romaniuka. Tym razem Przewodniczący Rady Gminy Terespol przybył do nas, aby przybliżyć uczniom z klas I – III zagadnienia związane z pszczelarstwem.

Zaproszony gość z ogromną pasją opowiedział wiele ciekawostek o życiu pszczół, wykonywanej przez nich pracy, zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z tymi najbardziej pracowitymi owadami na świecie. W dalszej części spotkania uczniowie uzyskali informacje o różnych gatunkach miodu i jego dobroczynnych właściwościach.

Dnia 20 września 2019 r.  uczniowie klas siódmych i ósmej  wraz  z opiekunami uczestniczyli w lekcji historii w odrestaurowanym obiekcie należącym do dawnych  fortyfikacji Twierdzy Brzeskiej,  obecnie jest to  Dzieło  Międzyfortowe Kobylany I.

 W dniu 8 września 2019r  otwarto  wystawę pt. ”Złamane skrzydła” przypominającą o tym, że 80 lat temu miała miejsce  niemiecka   agresja  na Polskę a bomby oprócz Westerplatte i Wielunia wczesnym rankiem spadły na lotnisko w Małaszewiczach.

  Po wystawie oprowadzał nas Pan Dominik Litwiniuk, który w sposób niezwykle przystępny  przedstawił  zagadnienia z dziedziny fortyfikacji wyjaśniając różnicę między fortem a prochownią. Szczególnym  zainteresowaniem cieszyły  się  zdjęcia z prywatnych zbiorów Pana Jakuba Oleszczuka – ukazujące  historię   lotniska w Małaszewiczach.

 Niecodzienna lekcja historii zapoznała  uczniów z  nowymi, dotąd nieznanymi wątkami i skłoniła do refleksji, iż  nie możemy zapominać ile jesteśmy winni obrońcom Ojczyzny , którzy walcząc o Polskę przeżyli koszmar okupacji i o tych, którzy ponieśli najwyższą cenę - oddali swoje życie.                                                                                

Małgorzata Sowa