Mogłoby się wydawać, że w XXI wieku w dobie Internetu i błyskawicznie rozwijającej się technologii informacyjnej,  kształcenie nawyków stosowania zasad ortograficznych oraz troska o kulturę języka polskiego są  mało popularne. Nie jest to jednak prawdą. Dowiedli tego nasi uczniowie, biorąc udział w VII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Żyję z pasją”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Piszczacu.

W dniu 26 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji świąt majowych pod hasłem ,,Wolność, równość wszystkim dana”. W akademii wzięła udział kl. IV a i V a pod opieką p. M. Mikołajczak. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie klasy V a Maks Panas, Michalina Pytka i Marlena Pytka przypomnieli  uczniom o historii Święta 1 maja- Święta Pracy, 2maja- Święta Flagi, 3 maja – Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto przypomnieć, że w tym roku mija 228 lat od uchwalenia tego dokumentu. Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w 1791 roku. Była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania  ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

W sobotę 27 kwietnia uczennice klasy VA:  Marlena Pytka i Martyna Zieniuk reprezentowały naszą szkołę podczas V edycji konkursu piosenki rosyjskiej w  Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach. Do konkursu przygotowała ich Pani A. Wołosiuk. Obie uczennice nie tylko znakomicie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i ciekawie zinterpretowały wybrany utwór  ale i dowiodły, że język rosyjski nie jest im obcy.

W dniach 6-7 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach odbyły się zawody o Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły reprezentujący sekcję podnoszenia ciężarów działającą przy Gminnym Centrum Kultury.

„I znów - jak co roku – przeżywamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas rekolekcji, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Posypujemy głowy popiołem, odbywamy rekolekcje i... No właśnie! I co dalej?”

Tymi słowami rozpoczęła się inscenizacja wielkopostna zapraszająca wszystkich do refleksji słowem i pieśnią w wykonaniu  uczniów klasy Vb i szkolnego chóru. Uczniowie w ciszy i skupieniu obejrzeli występ.

    I znów – jak co roku – wędrujemy ku blaskowi wielkanocnego poranka i życzymy zdrowych, pogodnych  Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

 Ten niezwykle wymowny montaż słowno – muzyczny przygotowały panie: Justyna Szkodzińska i Danuta Płotnicka.

Apel był również okazją do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego „Plastyki obrzędowej”, przeznaczonego dla przedszkolaków grupy 5 – 6-latków, uczniów klas I – VIII oraz rodziców i dziadków. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i obrzędów ludowych związanych z okresem Wielkanocy oraz promowanie amatorskiej twórczości i lokalnego folkloru.