W ramach realizacji innowacji ,,Poznajemy zawody’’ w dniu 11 października 2018 klasa II udała się na autokarową wycieczkę do Warszawy.

Podczas wizyty na Lotnisku Chopina dzieci poznały pracę pilotów, pracowników ochrony portu i służb technicznych.

Były w bazie technicznej LOT AMS- w hangarze w którym oglądały serwisowane samoloty. Dowiedziały się jak wygląda przegląd  podniebnych maszyn, jak działa silnik samolotu i na czym polega praca mechaników serwisantów.

Nazwa innowacji pedagogicznej: „Poznajemy zawody”

Innowacja adresowana jest do uczniów w młodszym wieku szkolnym. Dzieci w wieku szkolnym w większości przypadków nie mają jeszcze konkretnych planów dotyczących wyboru swojej ścieżki zawodowej, wręcz nie zdają sobie sprawy z tego, co jest dla nich ważne i czym chcą zajmować się w przyszłości.

 

 

ZBIÓRKA MAKULATURY

(SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE)

ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 01-02.10.2018 (PONIEDZIAŁEK, WTOREK).

MAKULATURĘ PRZYNOSIMY ZWAŻONĄ, ZWIĄZANĄ SZNURKIEM LUB ZAPAKOWANĄ W KARTONOWE PUDŁO.

DO WYCHOWAWCY KLASY LUB GRUPY PRZEDSZKOLNEJ NALEŻY DOSTARCZYĆ KARTECZKĘ Z IMIENIEM I NAZWISKIEM, KLASĄ I ILOŚCIĄ PRZYNIESIONEJ MAKULATURY.

Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON. 

„POKOLORUJ SWÓJ ŚWIAT” – konkurs  dla uczniów szkół podstawowych

Samorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w  konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój. Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni tabletami, smartfonami i aparatami fotograficznymi ufundowanymi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Czytaj więcej...