- Odsłony: 1023
Konkurs na recenzje filmu LEGIONY
Producent filmu LEGIONY ogłasza konkurs z nagrodami na recenzję filmu, adresowany do młodzieży.
Do udziału w konkursie zaproszeni są uczniowie starszych klas szkół podstawowych i wszystkich klas szkół średnich.
Główne nagrody to dwa całoroczne stypendia 500 i 300 złotych miesięcznie.
W każdej z dwóch kategorii zostaną przyznane nagrody drugie w jednorazowej wysokości po 500 zł oraz nagrody trzecie w jednorazowej wysokości po 300 zł.
Przewidziano także nagrody książkowe i wyróżnienia specjalne.
Celem konkursu jest propagowanie postaw patriotycznych i etycznych wśród młodzieży oraz wyłonienie osób obdarzonych umiejętnością formułowania i uzasadniania swych opinii o dziele filmowym.
- • Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 30 stycznia 2020 nadesłać recenzję filmu wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem korespondencyjnym i numerem telefonu kontaktowego na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą: Biuro Promocji Filmu LEGIONY, ul. Chełmska 21, 00-724 Warszawa blok 5, pok. 504
- • Recenzja filmu może być w formie tekstowej lub w formie video. Recenzja tekstowa nie powinna przekraczać 5 stron znormalizowanego maszynopisu.
- • Długość recenzji video nie może przekraczać 6 minut. Recenzja filmowa może być zamieszczona na portalu YouTube i podlinkowana w wiadomości Messenger na FB LEGIONY film https://www.facebook.com/Film-Legiony-362372557706658/ lub przesłana mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- • Regulamin konkursu jest dostępny na stronach FB organizatora https://www.facebook.com/Film-Legiony-362372557706658/ i na Instagramie: https://www.instagram.com/legiony_official/
- • Mimo, że filmu nie ma już w bieżącym repertuarze - ciągle istnieje możliwość zamówienia seansu grupowego filmu LEGIONY. Wystarczy nawiązać kontakt z najbliższym kinem, które miało w repertuarze film i taki seans zamówić. Seans grupowy to minimum 15 osób. W wypadku seansu grupowego obowiązują ceny biletów ulgowych.
- • Jeśli wystąpią problemy z rezerwacją seansu - uprzejmie prosimy o informację do biura.
- • Informacji o konkursie udziela Biuro Promocji Filmu LEGIONY
- • Irena Groblewska 697 070 877
- • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- • Małgorzata Kowalewska tel. 601 330 533
Opcje stronyhttps://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/konkursy-dla-mlodziezy
III Edycja Konkursu „Niezwyciężeni 1920.
Obrońcy Ojczyzny”
Jesteś pasjonatem historii? Lubisz robić filmy? Chcesz opowiedzieć nam o bohaterskich czynach kogoś z Twojej rodziny, albo Twojej lokalnej społeczności? Nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie!
Weź udział w konkursie edukacyjnym IPN „NIEZWYCIĘŻENI 1920. OBROŃCY OJCZYZNY” i opowiedz o wspaniałych bohaterach, którzy tworzą naszą historię.
Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wzięcia udziału w warsztatach filmowych prowadzonych przez prawdziwych zawodowców.
CO MUSISZ ZROBIĆ ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
- Przede wszystkim wybierz swojego bohatera. Musi to być osoba odznaczona KRZYŻEM LUB MEDALEM NIEPODLEGŁOŚCI, która jednocześnie brała udział w wojnie polsko – bolszewickiej. Wybierając bohatera skorzystaj z naszej BAZY ODZNACZONYCH.
- Zapoznaj się z REGULAMINEM konkursu i wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
- Zbierz jak najwięcej informacji o bohaterze. Znajdź zdjęcia archiwalne, pamiątki, dotrzyj do krewnych, odnajdź odznaczenia jakie otrzymała wybrana przez Ciebie postać.
- Stwórz film (od 3 do 5 minut) na podstawie zebranych informacji. Forma filmowa jest dowolna. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Liczymy na Twoją pomysłowość.
- Podejmij działania mających na celu upowszechnienie informacji o wybranym bohaterze (np. prezentacja w szkole, stworzenie strony internetowej lub hasła w Wikipedii, itp.)
JAKI JEST HARMONOGRAM KONKURSU?
- Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie – do 30 kwietnia 2020 r.
- Przesłanie prac konkursowych – do 22 maja 2020 r.
- Ogłoszenie wyników pierwszego (regionalnego) etapu konkursu – do 5 czerwca 2020 r.
- Ogłoszenie wyników drugiego (ogólnopolskiego) etapu konkursu – 10 czerwca 2020
- Gala finałowa konkursu oraz warsztaty filmowe dla laureatów odbędą się na jesieni 2020 r. Dokładne terminy gali podamy na stronie konkursu w późniejszym terminie.
To już III edycja tego projektu. Zobacz filmy, którzy wykonali laureaci w poprzednich dwóch latach: I EDYCJA
II EDYCJA
- FILM (10 – 14 LAT ZAPRASZAMY!
VIII edycja ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” (rok szkolny 2019/2020)
– prace przyjmujemy do 15 marca 2020
Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska, Prószyński i S-ka, ZIN ZIN PRESS zaprasza nauczycieli i uczniów do VIII edycji jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1917 r. do 1990 r. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości 8–10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie. Komiks powinien posiadać metryczkę z danymi autora: imię, nazwisko, wiek, nazwa szkoły i adres mailowy do kontaktu.
Przed wysłaniem pracy należy wypełnić formularz znajdujący się pod linkiem:
ttps://ipn.gov.pl/pl/form/dodaj259,Epizody-z-najnowszej-historii-Polski-w-komiksie.html.
Jest to zgłoszenie konieczne do przyjęcia pracy przez komisję konkursową. Należy je wydrukować i dołączyć do pracy.
Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych: 11-13 lat i 14-16 lat
Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:Instytut Pamięci Narodowej
Biuro Edukacji Narodowej ,ul. Wołoska 7, 02-675 Warszawa
z dopiskiem „Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie. VIII edycja” do 15 marca 2020 r. (liczy się data stempla pocztowego).
Ogłoszenie wyników na stronie ipn.gov.pl: do 20 kwietnia 2020 r.
Uroczyste rozdanie nagród – połowa maja 2020 r. w CE IPN „Przystanek Historia” w Warszawie.
Wszelkich wyjaśnień nt. konkursu udziela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PLIKI DO POBRANIA
- Regulamin konkursu (wraz z załącznikami) (doc, 60.5 KB)07.11.2019 16:00
- Klauzula informacyjna (docx, 15 KB)07.11.2019 16:00
- Załącznik nr 2. Zgoda rodzica (docx, 12.38 KB)07.11.2019 16:00
- Załącznik nr 3. Zgoda uczestnika (docx, 12.19 KB)07.11.2019 16:00
- Załącznik nr 4. Ochrona własności intelektualnej (docx, 13.1 KB)07.11.2019 16:00
- KONKURS HISTORYCZNY „MÓJ REGION” 2020 – REGULAMIN
- ORGANIZATOR :
- Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Centrum Edukacji Muzealnej
- ul. Warszawska 12c ( oficyna zachodnia) 21-500 Biała Podlaska
- CELE:
- 1. Popularyzowanie tematyki historycznej miasta i regionu
- 2. Wzbogacenie i rozwijanie wiedzy uczniów o najbliższym regionie
- 3. Umocnienie związków emocjonalnych z miejscem zamieszkania
- 4. Rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów
- UCZESTNICY:
- 1. Uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VI
- 2. Uczniowie szkół podstawowych kl. VII – VIII
- ORGANIZACJA:
- 1.Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach
- I etap – pisemny (marzec 2020)
- wycieczka (maj 2020)
- II etap – ustny (czerwiec 2020)
- 2. Etap I Konkursu odbędzie się w siedzibie Muzeum lub innym obiekcie wskazanym przez Organizatora, w zależności od ilości uczestników.
- 3. Warunkiem udziału w Konkursie jest pisemne zgłoszenie uczestnictwa do 31 stycznia 2020 roku na adres: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Centrum Edukacji Muzealnej ul.Warszawska12c (oficyna zachodnia) 21-500 Biała Podlaska
- e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508 091 745
- 4. Warunkiem udziału w Konkursie jest dostarczenie wypełnionej karty zgody udziału w Konkursie i wycieczce historycznej dostępnej na stronie: www.muzeumbiala.pl i w siedzibie Muzeum (załączniki do pobrania)
- 5. Uczestnicy w I etapie będą rozwiązywać zadania testowe opracowane na podstawie zaleconej literatury przedmiotu ( literatura w załączniku)
- 6. W przypadku zgłoszenia do I etapu dużej liczby uczniów, Organizatorzy przewidują możliwość ograniczenia ich liczby. Szkoły zgłaszające większą liczbę uczestników, są zobowiązane samodzielnie przeprowadzić eliminacje szkolne
- 7. Do II etapu Konkursu zostanie zakwalifikowanych 45 uczniów, którzy otrzymają najwyższą punktację w I etapie Konkursu
- 8. Uczniowie ci wezmą udział w wycieczce historycznej na trasie: Biała Podlaska – Kozula- Kobylany- Cieleśnica – Pratulin- Neple- Koroszczyn- Terespol- Zastawek- Kostomłoty- Kodeń- Jabłeczna- Sławatycze- Romanów- Biała Podlaska
- 9. Informacje dotyczące zakwalifikowanych uczniów, terminie wycieczki i II etapie Konkursu zostaną zamieszczone na stronie Muzeum
- 10. W trakcie II etapu Konkursu uczestnicy odpowiedzą ustnie na 3 pytania, które będą dotyczyły znajomości literatury przedmiotu oraz wiadomości przekazanych w trakcie wycieczki historycznej
- 11. Autorzy 12 – 15 najlepszych odpowiedzi otrzymają nagrody i dyplomy
- LITERATURA PRZEDMIOTU:
- 1. Antoni Jodłowski:
- • „Najważniejsze obiekty zabytkowe Białej Podlaskiej”
- • „Dzieje obiektów zabytkowych z wybranych miejscowości północno-wschodniej części województwa lubelskiego”
- • „Pomniki, popiersia, tablice pamiątkowe w Białej Podlaskiej”
- • „Radziwiłłowie w Białej na Podlasiu”
- 2. Anna Kubiak
- • „Biała na Podlasiu”
- Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej z przyjemnością informuje uczestników Konkursu Historycznego ‘’Mój Region 2020’’, że został objęty wyróżnieniem w postaci honorowego patronatu Lubelskiego Kuratora Oświaty.
- KONKURS HISTORYCZNY „MÓJ REGION” 2020 – REGULAMIN
- ORGANIZATOR :
- Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Centrum Edukacji Muzealnej
- ul. Warszawska 12c ( oficyna zachodnia) 21-500 Biała Podlaska
- CELE:
- 1. Popularyzowanie tematyki historycznej miasta i regionu
- 2. Wzbogacenie i rozwijanie wiedzy uczniów o najbliższym regionie
- 3. Umocnienie związków emocjonalnych z miejscem zamieszkania
- 4. Rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów
- UCZESTNICY:
- 1. Uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VI
- 2. Uczniowie szkół podstawowych kl. VII – VIII
- ORGANIZACJA:
- 1.Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach
- I etap – pisemny (marzec 2020)
- wycieczka (maj 2020)
- II etap – ustny (czerwiec 2020)
- 2. Etap I Konkursu odbędzie się w siedzibie Muzeum lub innym obiekcie wskazanym przez Organizatora, w zależności od ilości uczestników.
- 3. Warunkiem udziału w Konkursie jest pisemne zgłoszenie uczestnictwa do 31 stycznia 2020 roku na adres: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Centrum Edukacji Muzealnej ul.Warszawska12c (oficyna zachodnia) 21-500 Biała Podlaska
- e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508 091 745
- 4. Warunkiem udziału w Konkursie jest dostarczenie wypełnionej karty zgody udziału w Konkursie i wycieczce historycznej dostępnej na stronie: www.muzeumbiala.pl i w siedzibie Muzeum (załączniki do pobrania)
- 5. Uczestnicy w I etapie będą rozwiązywać zadania testowe opracowane na podstawie zaleconej literatury przedmiotu ( literatura w załączniku)
- 6. W przypadku zgłoszenia do I etapu dużej liczby uczniów, Organizatorzy przewidują możliwość ograniczenia ich liczby. Szkoły zgłaszające większą liczbę uczestników, są zobowiązane samodzielnie przeprowadzić eliminacje szkolne
- 7. Do II etapu Konkursu zostanie zakwalifikowanych 45 uczniów, którzy otrzymają najwyższą punktację w I etapie Konkursu
- 8. Uczniowie ci wezmą udział w wycieczce historycznej na trasie: Biała Podlaska – Kozula- Kobylany- Cieleśnica – Pratulin- Neple- Koroszczyn- Terespol- Zastawek- Kostomłoty- Kodeń- Jabłeczna- Sławatycze- Romanów- Biała Podlaska
- 9. Informacje dotyczące zakwalifikowanych uczniów, terminie wycieczki i II etapie Konkursu zostaną zamieszczone na stronie Muzeum
- 10. W trakcie II etapu Konkursu uczestnicy odpowiedzą ustnie na 3 pytania, które będą dotyczyły znajomości literatury przedmiotu oraz wiadomości przekazanych w trakcie wycieczki historycznej
- 11. Autorzy 12 – 15 najlepszych odpowiedzi otrzymają nagrody i dyplomy
- LITERATURA PRZEDMIOTU:
- 1. Antoni Jodłowski:
- • „Najważniejsze obiekty zabytkowe Białej Podlaskiej”
- • „Dzieje obiektów zabytkowych z wybranych miejscowości północno-wschodniej części województwa lubelskiego”
- • „Pomniki, popiersia, tablice pamiątkowe w Białej Podlaskiej”
- • „Radziwiłłowie w Białej na Podlasiu”
- 2. Anna Kubiak
- • „Biała na Podlasiu”
- Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej z przyjemnością informuje uczestników Konkursu Historycznego ‘’Mój Region 2020’’, że został objęty wyróżnieniem w postaci honorowego patronatu Lubelskiego Kuratora Oświaty.
KONKURS HISTORYCZNY „MÓJ REGION” 2020 – REGULAMIN
ORGANIZATOR :
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Centrum Edukacji Muzealnej
- ul. Warszawska 12c ( oficyna zachodnia) 21-500 Biała Podlaska
CELE:
- 1. Popularyzowanie tematyki historycznej miasta i regionu
- 2. Wzbogacenie i rozwijanie wiedzy uczniów o najbliższym regionie
- 3. Umocnienie związków emocjonalnych z miejscem zamieszkania
- 4. Rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów
UCZESTNICY:
- 1. Uczniowie szkół podstawowych kl. IV – VI
- 2. Uczniowie szkół podstawowych kl. VII – VIII
ORGANIZACJA:
1.Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach
I etap – pisemny (marzec 2020)
wycieczka (maj 2020)
II etap – ustny (czerwiec 2020)
- 2. Etap I Konkursu odbędzie się w siedzibie Muzeum lub innym obiekcie wskazanym przez Organizatora, w zależności od ilości uczestników.
- 3. Warunkiem udziału w Konkursie jest pisemne zgłoszenie uczestnictwa do 31 stycznia 2020 roku na adres: Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej Centrum Edukacji Muzealnej ul.Warszawska12c (oficyna zachodnia) 21-500 Biała Podlaska
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 508 091 745
- 4. Warunkiem udziału w Konkursie jest dostarczenie wypełnionej karty zgody udziału w Konkursie i wycieczce historycznej dostępnej na stronie: www.muzeumbiala.pl i w siedzibie Muzeum (załączniki do pobrania)
- 5. Uczestnicy w I etapie będą rozwiązywać zadania testowe opracowane na podstawie zaleconej literatury przedmiotu ( literatura w załączniku)
- 6. W przypadku zgłoszenia do I etapu dużej liczby uczniów, Organizatorzy przewidują możliwość ograniczenia ich liczby. Szkoły zgłaszające większą liczbę uczestników, są zobowiązane samodzielnie przeprowadzić eliminacje szkolne
- 7. Do II etapu Konkursu zostanie zakwalifikowanych 45 uczniów, którzy otrzymają najwyższą punktację w I etapie Konkursu
- 8. Uczniowie ci wezmą udział w wycieczce historycznej na trasie: Biała Podlaska – Kozula- Kobylany- Cieleśnica – Pratulin- Neple- Koroszczyn- Terespol- Zastawek- Kostomłoty- Kodeń- Jabłeczna- Sławatycze- Romanów- Biała Podlaska
- 9. Informacje dotyczące zakwalifikowanych uczniów, terminie wycieczki i II etapie Konkursu zostaną zamieszczone na stronie Muzeum
- 10. W trakcie II etapu Konkursu uczestnicy odpowiedzą ustnie na 3 pytania, które będą dotyczyły znajomości literatury przedmiotu oraz wiadomości przekazanych w trakcie wycieczki historycznej
- 11. Autorzy 12 – 15 najlepszych odpowiedzi otrzymają nagrody i dyplomy
LITERATURA PRZEDMIOTU:
- 1. Antoni Jodłowski:
- • „Najważniejsze obiekty zabytkowe Białej Podlaskiej”
- • „Dzieje obiektów zabytkowych z wybranych miejscowości północno-wschodniej części województwa lubelskiego”
- • „Pomniki, popiersia, tablice pamiątkowe w Białej Podlaskiej”
- • „Radziwiłłowie w Białej na Podlasiu”
- 2. Anna Kubiak
- • „Biała na Podlasiu”
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej z przyjemnością informuje uczestników Konkursu Historycznego ‘’Mój Region 2020’’, że został objęty wyróżnieniem w postaci honorowego patronatu Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Gratulujemy
Maja Celmer, Upadek P
- Odsłony: 1139
I Szkolny Konkurs Historyczny pt. „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".
REGULAMIN I SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
I. Organizator:
Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
II . Cele konkursu:
Popularyzacja wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej.
Wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
Uczczenie pamięci Żołnierzy Wyklętych – niezłomnych bojowników o niepodległość Polski.
Uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca 2019).
Wzbogacenie wiedzy historycznej uczniów o nieznane wcześniej treści.
Promowanie postawy zdrowej rywalizacji i współpracy w grupie.
Zachęcanie uczniów do czytelnictwa i pogłębiania wiedzy oraz analizy tekstów historycznych.
III . Zasady Konkursu:
Organizator konkursu zaprasza do udziału uczniów w dwóch grupach wiekowych:
klasy V-VI
klasy VII - VIII
W klasach w dniach 4, 5,7 lutego 2019 r. zostaną przeprowadzone prezentacje sylwetek Żołnierzy Wyklętych zakończone Quizem , który pozwoli wyłonić z każdej klasy 2 osobowe reprezentacje
IV . Organizacja konkursu:
Konkurs jest dwuetapowy.
– I etap przeprowadzany w klasach . Jest to test składający się z pytań otwartych i zamkniętych, trwający 1 5 minut. Test zawiera 10 pytań .
- II etap międzyklasowy Jest to test składający się z pytań otwartych i zamkniętych, trwający 20 minut. Test zawiera 15 pyta
V. Termin Konkursu:
I etap - 6 lutego 2019r
II etap -8lutego 2019r
VI. Nagrody:
Każdy uczestnik finału otrzyma dyplom i drobne upominki, a laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe. Uczniowie biorący udział w konkursie i wyróżniający się wiedzą będą również premiowani oceną z historii
Podsumowanie konkursu nastąpi 1.03.2019r. Podczas wydarzenia związanego z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!