Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów (zgodnie z Zarządzeniem dyrektora nr 21/2021 z dnia 22 września 2021 r.) w roku szkolnym 2021/2022 w Zespole Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach są:

12.11.2021 r. (piątek)

07.01.2022 r. (piątek)

24 - 26.05.2022 r. – egzamin ósmoklasisty

02.05.2022 r. (poniedziałek)

17.06.2022 r. (piątek)

23.06.2022 r. (czwartek)

Razem:  8 z 8 dni.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno – wychowawczych dla uczniów zostały ustalone po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.

W w/w dniach uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach opiekuńczo – wychowawczych.

15 września już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki- święto dzięki któremu uczniowie mogą nie tylko odkryć swoje mocne strony i talenty ale i wzmocnić poczucie własnej wartości. Na ten czas wychowawcy klas, nauczyciele uczący i Samorząd Uczniowski zaplanowali wiele działań.

To wyjątkowa lektura, która piętnuje obłudę, zakłamanie i fałszywą moralność. W książce możemy odnaleźć ironię, komizm, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne.

Utwór napisany przez Gabrielę Zapolską w 1906 roku, prapremiera miała miejsce 15 grudnia 1906 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie.

6 września 2021r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły przeczytali fragmenty książki i tym samym szkoła dołączyła do Akcji Narodowego Czytania.

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Istotne jest również odpowiednie wsparcie rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży w ramach prowadzenia przez specjalistów infolinii interwencyjno-informacyjnej. Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie dzieci są ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii dzieci będą mogły skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci infolinii „Pomagamy” są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.