Nasi uczniowie i wychowankowie przedszkola wzięli udział w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Celem konkursu jest promowanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich kreatywności, umiejętności plastycznych oraz pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych. W tegorocznej edycji na konkurs wpłynęły 537 prace z 72 placówek edukacyjnych: szkół i przedszkoli z województwa lubelskiego. Wszystkie pisanki były niepowtarzalne, niezwykle pomysłowe, wykonane różnymi technikami plastycznymi. W ocenie prac konkursowych ważna była nie tylko oryginalność czy estetyka wykonania, ale przede wszystkim samodzielność tworzenia pisanek. Komisja konkursowa przyznała tytuł LAUREATA 41 uczestnikom konkursu, w gronie których znaleźli się nasi uczniowie:

Magdalena Litwiniuk, kl. Ia – opiekun: p. Eleonora Litwiniuk, p. Alicja Sołoducha

Piotr Litwiniuk, kl. V – opiekun: p. Eleonora Litwiniuk, p. Ewa Stawska

Sandra Jarzyna, kl. VI - opiekun: p. Ewa Stawska

Weronika Grom, kl. VII – opiekun: p. Ewa Stawska

Serdecznie gratulujemy LAUREATOM!

Dziękujemy wszystkim wychowankom przedszkola i uczniom, którzy podjęli trud wykonania niepowtarzalnej pisanki wielkanocnej.

Dziękujemy również Rodzicom i Nauczycielom, którzy motywowali swoich podopiecznych do wykonania wspaniałych prac.

14 marca br. uczennice klasy VII: Katarzyna Bojarska, Weronika Grom i Natalia Semeniuk wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie „Józef Ignacy Kraszewski wzorem dla współczesnego człowieka”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 47 w Lublinie. Honorowe patronaty nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin oraz Dyrektor Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie.

Głównym celem konkursu było upowszechnienie wiadomości o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego, podkreślenie związków pisarza z Lubelszczyzną oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w gronie Laureatów znalazły się:

Katarzyna Bojarska – II miejsce

Weronika Grom – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom i ich rodzicom/opiekunom oraz nauczycielowi przygotowującemu – p. Małgorzacie Patrejko.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za ogromne zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

 skarpety

21 marca 2024 r. kojarzy się wszystkim z Dniem Wiosny, ale właśnie tego dnia obchodzimy również Święto Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasi uczniowie i nauczyciele jak zawsze bardzo chętnie przyłączyli się do tej szlachetnej akcji i założyli dwie kolorowe, niepasujące do pary skarpetki. W tym dniu członkowie Samorządu Uczniowskiego przebrani za nauczycieli przeprowadzili prelekcje na temat historii tego święta oraz przybliżyli uczniom jego cel i symbolikę. Na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa klasy I-III tworzyły plakaty z ozdobionych przez siebie skarpetek, które można podziwiać na korytarzach szkolnych. Uczniowie Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach pożegnali zimę i przywitali wiosnę zgodnie ze staropolską tradycją. Wszyscy czekali na ten dzień z niecierpliwością. Już od poniedziałku uczniowie kl. IA przynosili Marzanny, które pięknie ozdobiły ich salę lekcyjną. Dwie z nich zostały wrzucone przez klasę IA, IB i II w zarośla rzeki Czapelki. Podczas spaceru do lasu uczniowie rozpoznawali oznaki wiosny i wsłuchiwali się w odgłosy budzącej się do życia przyrody. W tym dniu wszyscy oglądali filmy edukacyjne o oznakach wiosny, rozwiązywali zagadki i quizy. Klasy starsze wykonywały plakaty nawiązujące do Dnia Wiosny, które zostały wyeksponowane na korytarzu dolnym. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się rozgrywki między klasowe w siatkówkę (kl. V-VII) oraz rzucankę (kl. IV).

Tego dnia wszyscy wrócili do domu zadowoleni ponieważ nie mieli zadanej pracy domowej i mogli kibicować reprezentacji Polski podczas meczu z Estonią.

 

 

Opiekunowie SU

8 marca cała szkolna społeczność cieszyła się Dniem Kobiet. Chłopcy z grona uczniów klasy II zadedykowali wszystkim Paniom i Koleżankom rytmiczny ,,Taniec z kapeluszami’’. Chłopcy z grona uczniów klasy V żartobliwie prowadzili rozmowy na temat współczesnych kobiet i uchylili rąbka tajemnicy o Paniach z Grona
Nauczycielskiego naszej szkoły. Odkryli również tajemnicę, że kobiety uwielbiają taniec i to z mężczyznami. Potwierdził to walc do melodii ,,Noce i dnie” wykonany przez uczniów klasy II.
W dniu tym chłopcy jako wspaniali dżentelmeni, obdarowywali dziewczęta i kobiety życzeniami, kwiatami i słodyczami. W szkole było kolorowo od tulipanów, róż i barwnych bukietów. Wiele miłych słów wypowiedzianych w życzeniach sprawiło, że był to dzień pełen serdecznej atmosfery.

G.Wróblewska

 

28 lutego uczniowie klas IV-VII mieli okazję uczestniczyć w nietypowym spotkaniu. Gościliśmy bowiem w naszej szkole znanego podróżnika Mariusza Kurca, który zrealizował autorski program pt. „Na dobrej drodze", mający na celu skuteczną profilaktykę uzależnień behawioralnych, alkoholowych, dopalaczy i papierosów. Profilaktyka przeplatana opowieściami i filmami o wyprawach autora do różnych zakątków świata była niezwykłą lekcją, dzięki której uczniowie zdobyli wiedzę na temat negatywnego wpływu substancji uzależniających na organizm, ale również odkryli fascynujący świat podróży. Prowadzący pokazał jak ważne w naszym życiu są pasje i marzenia, do których należy dążyć mimo różnych przeciwności losu.
Jednocześnie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Opieki Społecznej w Terespolu za możliwość zrealizowania działań profilaktycznych w naszej placówce.

Pedagog