We wtorek, 21 listopada 2023 r. p. E. Suszczyńska- pedagog oraz Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w szkolnym Dniu Życzliwości i Pozdrowień, dniu dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Każdy, kto w tym dniu uśmiechnął się do drugiego człowieka, powiedział miłe słowo, był uprzejmym dla innych, pomógł komuś bezinteresownie włączył się w obchody tego święta.

Aby przybliżyć uczniom ideę tego wyjątkowego dnia pani E. Suszczyńska przygotowała na dolnym korytarzu gazetkę dla uczniów i rodziców pod tytułem „Życzliwość jest jak piękny kwiat, który rozkwita w sercu każdego z nas”. Pani A. Wołosiuk natomiast umieściła na tablicy ogłoszeń listę „magicznych słów”, które zarówno dorośli jak i dzieci powinni stosować na co dzień, a nie tylko od święta. W tym dniu na pierwszej godzinie lekcyjnej dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i inni pracownicy szkoły, losowali z Worka Życzliwości i Pozdrowień słowo, podziękowanie, które do końca dnia musieli przekazać wybranej osobie. Zarówno młodzież jak i uczniowie klas młodszych oglądali film edukacyjny „Podaj dalej”, dzięki któremu zrozumieli jak ważna jest życzliwość wobec drugiej osoby (kolegi, koleżanki).
Cała społeczność szkolna w tym dniu miała okazję do wpisywania na Drzewku Życzliwości (obok stołówki) pozdrowień dla dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz kolegów i koleżanek. Dzieci, młodzież i dorośli nie zapomnieli o wpisywaniu miłych słów na Plakatach Życzliwości, które zostały rozwieszone na korytarzach szkolnych.

Dodatkowo każdy, kto w tym dniu ubrał się na żółto (przynajmniej jeden element garderoby: bluzka, sukienka, spódnica, spodnie, bluza, koszulka) otrzymał uwagę pozytywną za udział w akcji.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką dlatego DOBRY UCZYNEK - PODAJ DALEJ!

 

 

E. Suszczyńska

Samorząd Uczniowski