Czym można zająć się w domu w czasie nadchodzących ferii? Można udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o nagrody! Do tej rozwijającej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom oraz dorosłym, rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie z początkiem świątecznej przerwy w szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał punkty. Nagradzana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi, a także czas rozwiązania dyktanda - im krótszy, tym więcej punktów zostanie przyznanych.

 

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wyłoni laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie został bez nagrody. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, otrzyma 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe