8 października 2019 r. 50 uczniów z klas piątych i z klasy VIA uczestniczyło w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego.

Uczniowie podczas wycieczki uczyli się jak należy zachowywać się na obszarach chronionych. Poznali różne formy ochrony przyrody. Dowiedzieli się na czym polega ochrona czynna na przykładzie żółwia błotnego.

Uczniowie zwiedzili Ośrodek Administracyjno -Dydaktyczny, gdzie obserwowali młode żółwie i oglądali film o parku.

Na ścieżce edukacyjnej „Dąb Dominik” uczniowie obserwowali różne zbiorowiska roślinności bagiennej. Dużą atrakcją była możliwość wejścia na spleję występującą na zarastającym jeziorze, pod którą znajduje się kilkanaście metrów błota. Większą część trasy dzieci pokonały po drewnianych mostkach i platformach z których rozpościerały się piękne widoki na bagna i jeziora.

Różne gatunki zwierząt można było obejrzeć w Muzeum Poleskiego Parku Narodowego.

 

W muzeum znajdowały się również sprzęty używane kiedyś w gospodarstwach domowych. Uczniowie dowiedzieli się jak kiedyś żyli ludzie na lubelskiej wsi, gdzie mieszkali, w co się ubierali  i czym ozdabiali mieszkania.

            Przy muzeum dzieci bawiły się na tematycznym placu zabaw, gdzie znajdowały się makiety,  zdjęcia zwierząt i roślin występujących w parku oraz tablice informacyjne. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

            Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele wrażeń oraz wzbogaciła ich wiedzę przyrodniczą i ekologiczną.