DLA RODZICÓW

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

NASZE PRZEDSZKOLE


NASZA SZKOŁA


BEZPIECZNA SZKOŁA

CERTYFIKAT BEZPIECZNY PRZEJAZD

GIODO

URZĄD GMINY TERESPOL

Programy realizowane w szkole

Mamo, Tato wolę wodę !

DYPLOM

MLEKO Z KLASĄ

KORNELIADA W NASZEJ SZKOLE!Drukuj

Z WIZYTĄ W WARSZAWIEDrukuj

 • 11/11/2017

PrzedszkolakiWczesnym rankiem 10.11.2017r. Ananaski i Jagódki w towarzystwie kilku szkolnych kolegów wyruszyły na wycieczkę.
Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Warszawie, które w ramach programu „Kultura Dostępna” organizuje niezwykle ciekawe lekcje dla dzieci i młodzieży.
Starsze przedszkolaki wzięły udział w lekcji „Ptaki, robaki i inne zwierzaki”, młodsze z  uwagą uczestniczyły w lekcji:„Pory roku”. Obie grupy mogły nie tylko podziwiać bezcenne dzieła sztuki zgromadzone w muzeum, ale też wykazać się wiedzą przyrodniczą, językową oraz zaprezentować własne zdolności plastyczne. Dla wielu przedszkolaków był to pierwszy i niezapomniany kontakt ze sztuką wielkiego formatu.
Być może w którymś z nich obudził się młody artysta malarz lub rzeźbiarz. Będziemy szlifować te talenty…
Wizyta w Warszawie nie może obejść się bez zwiedzania Starego Miasta. Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta i pomnikStarówka warszawskiej Syrenki to miejsca, które zna każdy przedszkolak. Krótki spacer po warszawskiej Starówce zaostrzył przedszkolakom apetyt, dlatego ze smakiem zjadły obiad.
Następnie czekało na nas spektakularne widowisko na warszawskim TORWARZE Disney on ice: „Zaczarowany świat Disneya”, które  przeniosło dzieci w magiczny świat znanych i lubianych animacji, takich jak: „Toy Story 3”, „Mała Syrenka”, „Auta” oraz „Kraina lodu”. Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald oraz Golfy wspólnie z widzami spektaklu odwiedzili wszystkie cztery bajkowe krainy.
Przedszkolaki pełne wrażeń i emocji śledziły losy swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Wspólnie z nimi śpiewały, a nawet tańczyły na widowni. Wspaniali łyżwiarze, przepiękne stroje, wyjątkowa muzyka, gra świateł oraz efekty specjalne uczyniły to wydarzenie niezapomnianym, wspaniałym show.
Długi, pełen doznań dzień przedszkolaki zakończyły w ramionach stęsknionych rodziców. Mamy nadzieję, że przed snem opowiedziały swoje wrażenia…

WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW DO WARSZAWY NA DISNEY ONE ICE

<<< GALERIA ZDJĘĆ >>>

WYJAZD PRZEDSZKOLAKÓW NA PIECZONEGO ZIEMNIAKA DO KODNIADrukuj

Wszawica to nie wstyd!Drukuj

OWOCE I WARZYWA W SZKOLEDrukuj

 • 12/10/2017

OWOCE I WARZYWA W SZKOLEUprzejmie informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 został uruchomiony nowy „Program dla szkół” w miejsce dotychczas realizowanych programów „Owoce
i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-V szkół podstawowych.

W ramach programu dzieci mogą bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz brać udział w działaniach edukacyjnych przeprowadzanych przez szkoły podstawowe mających poprawić wiedzę uczniów na temat zdrowych nawyków żywieniowych, pochodzenia żywności i rolnictwa oraz przeciwdziałania marnotrawieniu żywności.

Produkty owocowo-warzywne objęte programem to:

 • owoce: jabłka, gruszki, śliwki, truskawki
 • warzywa: marchew, rzodkiewka, papryka słodka, kalarepa, pomidorki
 • soki: owocowe, warzywne, mieszane

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 4 porcje owoców i warzyw. Łączna liczba porcji owoców i warzyw otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu owocowo - warzywnego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 45.

Produkty mleczne objęte programem to:

 • mleko białe
 • jogurt naturalny
 • kefir naturalny
 • serek twarogowy

W każdym z 10 tygodni w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieciom udostępnia się co najmniej 3 porcje mleka i przetworów mlecznych. Łączna liczba porcji mleka i przetworów mlecznych otrzymywanych przez jedno dziecko w ramach komponentu mlecznego w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wynosi 40.

Ponadto, przypominamy szkołom, że zgodnie z Warunkami udziału w „Programie dla szkół” za jakość owoców i warzyw lub mleka i przetworów mlecznych udostępnianych dzieciom w ramach programu odpowiedzialność ponoszą zatwierdzeni dostawcy, którzy dostarczają porcje owocowo-warzywne lub mleczne do szkół. Szkoła podstawowa uczestnicząca w programie zobowiązana jest m.in.
do każdorazowego sprawdzenia ilości i jakości dostarczonych przez dostawcę produktów. W przypadku, gdy dostarczone owoce i warzywa lub mleko i przetwory mleczne nie spełniają wymagań jakościowych lub ich wygląd/zapach budzą jakiekolwiek wątpliwości dotyczące świeżości i przydatności do spożycia nie powinny zostać przyjęte przez szkołę. Szkoła ma obowiązek odmówić przyjęcia tych produktów i zgłosić taką sytuację do dostawcy i Oddziału Terenowego KOWR. Natomiast dostawca zobowiązany jest do wymiany wadliwej partii produktów.

Jednocześnie informujemy, że szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w „Programie dla szkół” można uzyskać na stronie internetowej http://www.kowr.gov.pl/.

PLAN LEKCJI 2017/2018Drukuj

Pismo Pani Minister Edukacji NarodowejDrukuj

 • 05/09/2017

Obrazy: strony-od-broszuramen1b.jpg

STYPENDIUM SZKOLNEDrukuj

 • 23/08/2017

Stypendia szkolne, że wnioski  o przyznanie  stypendium  szkolnego  należy składać w  Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu, ul. Wojska Polskiego 47 w terminie od dnia 01.09.2017 r. do dnia 15.09.2017 r., a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych do dnia 15 października 2017 r.
Druki wniosków można pobrać bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Terespolu lub ze strony www.gopsterespol.bip.lubelskie.pl/index.php?id=6 w zakładce: DOKUMENTY -> Stypendia szkolne.
Informacje na temat zasad otrzymania stypendium oraz składania wniosków można uzyskać pod numerem telefonu  83 375 37 48. Osoba do kontaktu: B. Chwesiuk.
Warunkiem otrzymania stypendium jest uzyskanie dochodu netto w miesiącu poprzedzającym składanie wniosku nie przekraczającego 514,00 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.


2,476,520 unikalne wizyty