Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

NASZE PRZEDSZKOLE


NASZA SZKOŁA


BEZPIECZNA SZKOŁA

CERTYFIKAT BEZPIECZNY PRZEJAZD

GIODO

URZĄD GMINY TERESPOL

Programy realizowane w szkole

Mamo, Tato wolę wodę !

DYPLOM

MLEKO Z KLASĄ

Akcja „GÓRA GROSZA”Drukuj

 • 05/01/2017

Akcja „GÓRA GROSZA”


Obrazy newsów: gora.jpg

         

W połowie grudnia 2016 r. rozpoczęliśmy akcję „Góra grosza”. Zorganizowaliśmy zbiórkę monet o wszystkich nominałach. Patronem ogólnopolskiej akcji „Góra grosza” było Towarzystwo „Nasz Dom”, które zebrane w akcji pieniądze przeznaczy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w rodzinnych domach dziecka , rodzinach zastępczych i pogotowiach. W zbiórkę pieniędzy zaangażowały się wszystkie klasy i dzieci z oddziału przedszkolnego. Klasy, które zebrały najwięcej pieniążków otrzymały słodkie upominki. Organizacją akcji na terenie szkoły, sortowaniem liczeniem, pakowaniem oraz wysyłką pieniędzy zajęli się opiekunowie i członkowie Samorządu Uczniowskiego.

 

 

Wyniki akcji „Góra grosza” Obrazy newsów: grosz.jpg 

 

 

 

Kl. II A – 3,52 zł

Kl. II B – 26,01 zł

Kl. III A – 30,99 zł

Kl. III B – 27,09 zł


 

Kl. IV A – 55,31 zł

Kl. IV B – 33, 82 zł

Kl. V – 13,60 zł

Kl. VI – 29, 80 zł

 

RAZEM: 220, 14 zł


WYNIKI KONKURSUDrukuj

 • 05/01/2017

Konkurs „Sala lekcyjna wizytówką klasy”

 

Obrazy newsów: dekoracjasali7.jpg


             Zgodnie z tradycją naszej szkoły tuż po Jasełkach wystawionych przez uczniów klasy IIb, IVa i IVb został rozstrzygnięty konkurs bożonarodzeniowy organizowany przez Samorząd Uczniowski na najładniej udekorowaną klasę „Sala lekcyjna wizytówką klasy”. Celem konkursu było poznawanie i propagowanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia wśród młodzieży, rozwijanie ich aktywności artystycznej, poszerzanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie wyobraźni, propagowanie twórczych inicjatyw i umiejętności pracy w grupie oraz inspirowanie do samodzielnego wykonywania ozdób choinkowych. Klasy, które zajęły miejsca od 1 do 4 otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężne, które przeznaczą na wyjazdy, wycieczki i ogniska. Środki na nagrody Samorząd Uczniowski pozyskał ze zbiórki makulatury.

 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


KL. II - III

Miejsce I- kl. IIIb

Miejsce II- kl. IIIa

Miejsce III – kl. IIb

Miejsce IV – kl. IIa

 

Kl. IV – V

Miejsce I – kl. IVb

Miejsce II – kl. IVa

Miejsce II – kl. V 

 

CERTYFIKATDrukuj

 • 22/12/2016

Obrazy artykułów: certyf_dkms.jpg

JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO!Drukuj

 • 21/12/2016

Obrazy newsów: jeden_za_wszystkcih.jpg

SZLACHETNA PACZKADrukuj

 • 21/12/2016

Obrazy newsów: paczka.jpg

„Nie możemy pomóc każdemu,

ale każdy może pomóc komuś.”

 

         Jako szkoła z zaangażowaniem wspieramy ideę Szlachetnej Paczki.
Głosimy hasło „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. W tym roku wszyscy byliśmy wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Pomogliśmy Pani Bernardzie, która samotnie wychowuję czwórkę dzieci. Staraliśmy się zaopatrzyć rodzinę
w najważniejsze potrzeby takie jak produkty żywnościowe, środki czystości czy ubrania zimowe.
Szkoła bardzo aktywnie włączyła się w akcję, którą organizował Samorząd Uczniowski razem z klasą V.Zebrane paczki przewieźliśmy do Białej Podlaskiej do magazynu
z którego kolejni wolontariusze dostarczyli je do rodziny.
Dziękujemy za chęci
i za aktywny udział naszym uczniom oraz rodzicom.  


                                                                             I. Markowska

                                                                             A. Wołosiuk 


Obrazy: 00001.jpg

 

Obrazy: 00000.jpg

 

Obrazy: 00002.jpg

 

Znalezione obrazy dla zapytania szlachetna paczka wolontariat

Andrzejki w szkoleDrukuj

 • 07/12/2016

Andrzejki w szkole


    Zgodnie z polską tradycją pod koniec listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
By przybliżyć kolegom i koleżankom nasze wieloletnie tradycje Z. Kurkowiak z kl. IVa przygotowała gazetkę ścienną na dolnym korytarzu. Organizatorem uroczystości był Samorząd Uczniowski. W zabawie wzięli udział najgrzeczniejsi uczniowie naszej szkoły.
W tym dniu przed salą gimnastyczną powstał "kącik wróżb". Dziewczęta z kasy IVa i V na ten moment zamieniły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiedziały uczniom klas II - VI przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też dobra muzyka. W trakcie wieczoru wróżb były różnego rodzaju konkursy i zabawy taneczne przygotowane przez sekcję radiofoniczną. Wszyscy bawili się wesoło pod opieką nauczycieli do godziny 18:00.

DKMS-komórkowania-Fundacja Dar SzpikuDrukuj

 • 07/12/2016

DKMS-komórkowania-Fundacja Dar Szpiku

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do akcji mającej na celu pomoc osobom chorym na nowotwory krwi, czyli białaczkę. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów chorych na białaczkę lub inne nowotwory krwi na godzinach wychowawczych w kl. IV-VI
i na edukacji społecznej w klasach II –VI zostały przeprowadzone pogadanki, podczas których uczniowie mogli uzyskać miedzy innymi odpowiedź na pytanie Kto to jest dawca? Jak możemy pomóc osobom chorym na białaczke? itp. Uczniowie klas młodszych obejrzeli filmik animowany o pobraniu komórek macierzystych i rysowali Biedroneczkę Klarę, zaś uczniowie klas starszych film pt. „Kim jest dawca szpiku dla pacjenta po przeszczepieniu?. Po prelekcji filmu oraz pogadance uczniowie rysowali plakaty zachęcające do oddawania szpiku, które został wyeksponowane na dolnym korytarzu. Do akcji organizowanej przez Fundację DKMS przyłączył się również Samorząd Uczniowski, który przygotował gazetkę ścienną na dolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom w przyszłości nasi uczniowie zostaną nie tylko wolontariuszami, ale i dawcami dla osób potrzebujących przeszczepu.

SZLACHETNA PACZKADrukuj

 • 02/12/2016

SZLACHETNA PACZKA

(29.11.2016 r. – 7.12.2016r.)

 

O rodzinie: Pani Bernarda samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Martynę (14l.), Dawida (11 l.), Weronikę (8 l.) oraz Szymona (4l.). Mąż 39 – latki zmarł rok temu. Dawid cierpi na porażenie mózgowe. Wśród najważniejszych potrzeb rodziny są wszelkie produkty żywnościowe, środki czystości oraz buty zimowe dla czwórki dzieci.

Potrzeby rodziny:

- Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa
w puszkach itp.

- Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/ żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów itp.

-Obuwie zimowe: rozmiar 40 (dz.), 42 (ch.), 36 (ch.), 28 (dz).

- Pomoce szkolne: zeszyty, farby, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina piórnik itp.

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel (160x200), poduszka, fotel dwuosobowy, rozkładany, regał.

Odzież: dziewczynki rozmiar: S, XS (legginsy, spodnie, bluzy itp.),

         chłopcy: rozmiar L/XL, XS (spodnie, bluzy it.)

Zabawki: puzzle, samochody, lalki itp.

98 Rocznica Odzyskania NiepodległościDrukuj

 • 20/11/2016
Co roku w listopadzie , czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii- odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.W  tym roku obchodziliśmy 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.Z tej okazji w Zespole Szkół im.Kornela Makuszyńskiego 8 listopada 2016 r.odbył się uroczysty apel.Program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klasy VI pod opieką p.Marii Mikołajczak oraz chór szkolny pod kierunkiem p.Andrzeja Maziejuka. Konferansjerami byli :Dariusz Mincewicz i Agnieszka Szubska.Uczniowie przypomnieli o burzliwych losach naszej Ojczyzny, które doprowadziły do odzyskania niepodległości.Śpiewano pieśni patriotyczne: o wojence,szarej piechocie,komendancie.Pieśni o ojczyźnie zaśpiewały w duecie Gabriela Wowczeniuk z klasy V i Zofia Kurkowiak z klasy IV a oraz piosenkę,,Jak długo w sercach naszych" Zuzanna Borowik Z klasy IV b.Pieśni te powinny dalej żyć, być obecne w polskiej duszy, budzić ciepłe uczucia, oddziaływać na serca i umysły kolejnych pokoleń. Dlatego co roku organizujemy wspólne śpiewanie.  
Swoje talenty muzyczne zaprezentowali na forum szkoły Wiktor Moroz z klasy V -perkusja i Oliwia Flaga z klasy V-gitara.W drugiej części uroczystości p.dyrektor Małgorzata Sowa z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Dariuszem Mincewiczem odczytali głośno fragmenty opowiadania o przeżyciach dziewczynki w czasie wojny.Wszyscy uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali. Uroczysość  zakończyła się szkolnymi urodzinkami.

Szkole pomagamy i świat oczyszczamyDrukuj

 • 20/11/2016

Dnia 25 października  wzięliśmy udział w Akcji ekologicznej pt. „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”  organizowanej przez Green Ofifice  Ecologic Spółka z o.o. Celem akcji była zbiórka elektrośmieci: pralek, lodówek, monitorów, komputerów, żelazek, odkurzaczy i tym podobne jak również baterii. Do oddawania niepotrzebnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zaangażowaliśmy nie tylko uczniów naszej szkoły ale i rodziców, sąsiadów oraz dalszą rodzinę. Zebrany przez szkołę sprzęt został oddany do rozbiórki, a materiały ze zużytego sprzętu wykorzystane do produkcji czajników, plomb dentystycznych, instrumentów muzycznych czy kołpaków samochodowych. Wspólnie zebraliśmy 300 kg elektroodpadów. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski.

Obrazy: elektromieci_201610.jpg

CZYSTA GMINA W TWOICH RĘKACHDrukuj

 • 20/11/2016

   W czwartek 20 październik  2016 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami

wzięli udział w Akcji sprzątania Gminy Terespol pod hasłem

” CZYSTAGMINA W TWOICH RĘKACH”.

  Akcja jest organizowana przez Gminę Terespol  dwa razy w roku, a jej

głównym celem jest dbanie o najbliższe otoczenie.

Organizatorem akcji była P. A. Borowik – nauczyciel przyrody oraz Samorząd

Uczniowski.
1,376,144 unikalne wizyty